Kanal Tedavisi

Koruyucu diş bakımı, yaşınız ne olursa olsun yaşamınız boyunca önemlidir. Evde iyi ağız hijyeni uygulayarak ve diş hekiminizle düzenli kontroller planlayarak, gülümsemenizin uzun yıllar boyunca parlak ve sağlıklı kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Plak ve çürük oluşumunu önlemenin birkaç basit yolu:

Ankara Acil Diş Hekimi olarak işte önerilerimiz.

  • Dişlerinizi günde en az iki kez yumuşak kıllı bir diş fırçası ile fırçalayın. Diş yüzeylerinden yiyecek parçacıklarını ve plakları çıkarmak için florürlü diş macunu kullanın. Ayrıca dilinizin üst yüzeyini de fırçaladığınızdan emin olun; bu, fazladan plak oluşturan yiyecek parçacıklarını giderecek ve nefesinizi taze tutmanıza yardımcı olacaktır!
  • Günde en az bir kez diş ipi kullanarak dişlerinizin arasını temizleyin. Bakterileri öldürmek ve nefesinizi tazelemek için gargara da kullanabilirsiniz. Çürümeye neden olan bakteriler, diş fırçası kıllarının ulaşamadığı dişler arasında kalabilir. Diş ipi ve gargara, dişlerin arasından ve diş eti çizgisinin altından plak ve yiyecek parçacıklarının çıkarılmasına yardımcı olacaktır.
  • Dengeli bir diyet yapın ve fazladan şekerli yiyeceklerden kaçınmaya çalışın. Çiğ sebzeler, sade yoğurt, peynir veya meyve gibi besleyici gıdalar gülümsemenizin sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir.
  • Profesyonel bir diş temizliği için diş hekiminizle altı ayda bir düzenli kontroller planlamayı unutmayın.
  • Diş hekiminize, çürüğün sıklıkla başladığı arka dişlerin çiğneme yüzeylerine uygulanabilecek diş dolgu macunları, koruyucu reçine kaplamalar hakkında bilgi alın.
  • Spor yapıyorsanız, diş hekiminize gülümsemenizi korumak için tasarlanmış özel ağız koruyucuları sorduğunuzdan emin olun.

Son diş muayenenizin üzerinden altı ay geçtiyse, muayenehanemizle iletişime geçmenin ve bir sonraki randevunuzu planlamanın zamanı geldi!